امروز :1400/03/26

سایت خبری سنترال نیوز

پایگاه اطلاع رسانی و خبری

سرپرست وزارت امنیت داخلی آمریکا به کنگره احضار شد - سنترال نیوز

سرپرست وزارت امنیت داخلی آمریکا به کنگره احضار شد

انتشار : 1399/06/22/

یک کمیته کنگره آمریکا با صدور احضاریه‌ای سرپرست وزارت امنیت داخلی را وادار کرد تا در تاریخ ۱۷ سپتامبر (۲۷ شهریور) برای ادای توضیحات حاضر شود.

سرپرست وزارت امنیت داخلی آمریکا به کنگره احضار شد

سنترال نیوز به نقل از خبرگزاری رویترز، بنی تامسون، رئیس دموکرات کمیته امنیت داخلی مجلس نمایندگان آمریکا در بیانیه‌ای گفت: از پاندمی کرونا و ظهور افراطگرایی جناح راستگرا تا مداخله انتخاباتی کنونی، این تهدیدهای فوری نیازمند توجه هستند.

او افزود: امتناع "چاد وولف" از ادای توضیحات و فرار از نظارت کنگره‌ای در چنین برهه حساسی، با توجه به مسائل جدی‌ای که این وزاتخانه و این کشور با آنها روبروست، بسیار مشکل‌آفرین است.

چاد وولف پیشتر به بهانه اینکه قانونگذاران هنوز وزارت او را تایید نکرده‌اند، از حضور امتناع کرده بود. این در شرایطی است که وولف با شکایت یک افشاگر روبرو شده که تاکید دارد او به مقام‌های این وزارتخانه برای تحریف اطلاعات فشار وارد می‌کرد.  

براساس گزارش روز چهارشنبه سی‌ان‌ان، یک افشاگر شکایت کرده است که سیاستمداران ارشد در وزارت امنیت داخلی به مقام‌ها دستور دادند تا ارزیابی‌های اطلاعاتی را به گونه‌ای اصلاح کنند که با دستور کار دونالد ترامپ، رئیس‌جمهوری آمریکا برای کم‌اهمیت نشان دادن تلاش‌های روسیه برای مداخله در انتخابات آمریکا و تهدید از جانب برترپنداران سفید مطابق شود.   

خودآموز بست لرن