امروز :1400/09/15

سایت خبری سنترال نیوز

پایگاه اطلاع رسانی و خبری

علی کریمی دیگر نمی‌خواهد مربیگری کند؟ - سنترال نیوز

علی کریمی دیگر نمی‌خواهد مربیگری کند؟

انتشار : 1399/04/29/

شاید درگیری با مالک سابق نفت تهران و نیز مشکلات زیادی که در سپیدرود داشته است، کریمی را دلسرد کرده باشد. او این روزها مشغول لذت بردن از زندگی است. تنیس و والیبال بازی می‌کند، در سطح ورزشکاران حرفه‌ای می‌دود و کاری هم به‌کار کسی ندارد. باید منتظر ماند و دید کریمی فقط به پیشنهاد مشهدی‌اش پاسخ منفی داده یا جواب «نه» او به‌ طور کلی شامل حرفه مربیگری می‌شود.

علی کریمی دیگر نمی‌خواهد مربیگری کند؟

سنترال نیوز به گزارش ایسنا، روزنامه همشهری نوشت: «بعد از معرفی سهراب بختیاری‌زاده به‌عنوان سرمربی جدید شهرخودرو، مالک این باشگاه مدعی شده است پیش از انتخاب کادر فنی جدید به علی دایی و علی کریمی پیشنهاد داده، اما آنها پیشنهاد حضور در مشهد را رد کرده‌اند. این که دایی پیشنهاد شهرخودرو را رد کرده چندان عجیب نیست؛ چرا که جدا از شایعه ممنوع‌الکاری، او معمولا رغبتی برای کار بیرون از تهران ندارد. هرگز از تهران دور نشده و بیشترین فاصله‌ای که در دوران مربیگری از پایتخت گرفته، مربوط به حضورش در صبای قم بوده. در عین حال اما، پاسخ منفی علی کریمی به شهرخودرو بسیار عجیب است و جای بحث دارد.

شاید خیلی‌ها تصور نمی‌کردند کریمی بعد از دوران بازیگری سراغ مربیگری برود، اما او هم دستیاری کارلوس کی‌روش در تیم ملی را پذیرفت و هم به‌عنوان سرمربی روی نیمکت سپیدرود رشت و نفت تهران نشست. روحیه کریمی طوری بود که حتی تیفوسی‌ترین هوادارانش هم نمی‌توانستند برایش در شغل مربیگری موفقیتی چشمگیر قائل باشند. در سپیدرود و نفت هم به نوعی همین فرضیه اثبات شد و دوران خوبی را به‌عنوان مربی تجربه نکرد. پس از آن، او کنار کشید و هم‌اکنون غیر از پست‌های اینستاگرامی جسته و گریخته، هیچ ارتباط خاصی با دنیای فوتبال ندارد. در این شرایط به‌ نظر می‌رسید شهرخودرو جذابیت‌های لازم برای بازگشت کریمی به عرصه مربیگری را داشته باشد. این تیم بر خلاف سپیدرود و نفت نه مشکل مالی چشمگیری دارد و نه برای فرار از سقوط می‌جنگد. جادوگر می‌توانست این چند هفته آخر لیگ را بگذراند و تازه اگر سهمیه هم نمی‌گرفت، احتمالا کسی زیاد به او خرده نمی‌گرفت. در لیگ قهرمانان آسیا هم شهرخودرو با ۲ شکست در مسابقات ابتدایی به نوعی حذف را پذیرفته، بنابراین کریمی می‌توانست فرصت خوبی برای تجربه‌اندوزی بین‌المللی داشته باشد و طعم مربیگری برابر تیمی مثل الهلال را بچشد.

مجموعه این موارد است که «نه» گفتن کریمی به شهرخودرو را عجیب می‌کند. شاید عجولانه باشد اما برداشتی که فعلا می‌توان از این ماجرا کرد، کناره‌گیری زودهنگام از حرفه مربیگری است. شاید درگیری با مالک سابق نفت تهران و نیز مشکلات زیادی که در سپیدرود داشته است، کریمی را دلسرد کرده باشد. او این روزها مشغول لذت بردن از زندگی است. تنیس و والیبال بازی می‌کند، در سطح ورزشکاران حرفه‌ای می‌دود و کاری هم به‌کار کسی ندارد. باید منتظر ماند و دید کریمی فقط به پیشنهاد مشهدی‌اش پاسخ منفی داده یا جواب «نه» او به‌ طور کلی شامل حرفه مربیگری می‌شود.»

خودآموز بست لرن