امروز :1401/04/07

سایت خبری سنترال نیوز

پایگاه اطلاع رسانی و خبری

در کوتاه مدت خروج نفت از بودجه امکان پذیر نیست - سنترال نیوز

در کوتاه مدت خروج نفت از بودجه امکان پذیر نیست

انتشار : 1401/03/11/

رییس سازمان برنامه و بودجه گفت: در کوتاه مدت خروج نفت از بودجه امکان پذیر نیست و اصلاح ساختار بودجه فقط خروج نفت نیست و اصلاحات دیگری لازم است که صورت گیرد.

در کوتاه مدت خروج نفت از بودجه امکان پذیر نیست

سنترال نیوز به گزارش ایسنا، سیدمسعود میرکاظمی درباره اصلاح ساختار بودجه دولت و اینکه  آیا شاهد هستیم که نفت از ساختار بودجه کنار برود؟ گفت: در کوتاه مدت خروج نفت از بودجه امکان پذیر نیست و اصلاح ساختار بودجه فقط خروج نفت نیست و اصلاحات دیگری لازم است که صورت گیرد. اینکه بودجه ساده و قابل فهم و رصد باشد و دستگاه ها و استان ها در قبال بودجه پاسخگو باشند مهم است. 

وی افزود: وزیر علوم می گوید دانشگاه ها هیات امنا دارند و بودجه می گیرند و من کاره ای نیستم.  ما هم در پیشنهادی که به مجلس دادیم یک ردیف برای وزیر گذاشتیم و گفتیم وزیر باید پاسخگوی رشد علمی کشور باشد و دوباره دوستان آن را برگرداندند و گفتند که خیر همه دانشگاه ها باید ردیف داشته باشند.  وزیر ماه گذشته اعتراض داشت که من دخل و تصرفی در تخصیص بودجه ندارم؛ لذا اصلاح ساختار بودجه  ابعاد مختلفی دارد و به حمدالله جلسات مشترکی شروع شده است.

میرکاظمی تصریح کرد: یکی از ماموریت‌ های جلسات شورای اقتصادی سران، ماموریتی است که مقام معظم رهبری ارایه داده بودند و آن هم  اصلاح ساختار بودجه است، لذا کاری را شروع کردیم و امیدواریم با کمک مجلس و دست اندرکاران م بتوانیم در صحن شورای عالی اقتصاد سران آن را تصویب و بعد به مجلس ببریم. 

وی در پایان گفت: کار شروع شده و امیدواریم در کوتاه مدت انجام شود و ما در حال بررسی قانون برنامه هستیم و باید زودتر آن را برسانیم، زیرا بودجه سال  1402 مبتنی بر قانون برنامه است.  

انتهای پیام 

خودآموز بست لرن