امروز :1401/04/07

سایت خبری سنترال نیوز

پایگاه اطلاع رسانی و خبری

واریز ۹۰ درصد اجاره‌بهای خوابگاه‌ها به حساب دانشگاه‌ها - سنترال نیوز

واریز ۹۰ درصد اجاره‌بهای خوابگاه‌ها به حساب دانشگاه‌ها

انتشار : 1401/02/26/

رئیس صندوق رفاه دانشجویان از واریز ۹۰ درصد اجازه بهای خوابگاه‌های دانشجویی به حساب دانشگاه‌ها و موسسات آموزش عالی خبر داد و گفت: در گذشته از کل اجاره بهای خوابگاه‌ها حدود ۶۰ درصد آن به حساب دانشگاه‌ها برگردانده می‌شد تا برای تجهیز و ارتقاء کیفی خوابگاه‌ها استفاده شود، اما در مدیریت جدید این مقدار به ۹۰ درصد افزایش یافته و حتی مقرر شده ۱۰ درصد باقیمانده نیز در دانشگاه‌های همان استان هزینه شود.

واریز ۹۰ درصد اجاره‌بهای خوابگاه‌ها به حساب دانشگاه‌ها

سنترال نیوز به گزارش ایسنا، دکتر مسعود گنجی در نشست هیات رئیسه دانشگاه بین المللی امام خمینی(ره)، خاطرنشان کرد: جهت دهی مجموعه وزارت علوم چه کارکنان و چه اساتید باید در مسیر تعلیم و تربیت دانشجویان باشد تا دانش‌آموختگانی در تراز انقلاب و نظام مقدس جمهوری اسلامی پرورش یابند.

رئیس صندوق رفاه دانشجویان عنوان کرد: در حال حاضر ۳۳ خوابگاه در رتبه ۵ و ۲۷۰ خوابگاه در رتبه ۴ هستند و باید برنامه ریزی شود تا  همه خوابگاههای رتبه ۵ و اغلب خوابگاه های رتبه ۴ دانشگاه‌ها به رتبه ۱ و ۲ ارتقاء یابند.

وی با اشاره به دیدگاه حاکم بر عملکرد مدیران وزارت علوم تصریح کرد: سعی و عملکرد مدیران در وزارت علوم بر این است که عدالت در توزیع امکانات در بین دانشگاه‌ها رعایت شود.

دکتر گنجی با اشاره به بازدید خود از مجتمع خوابگاه های دانشگاه بین‌المللی‌ امام خمینی(ره) افزود: افزایش ظرفیت خوابگاه‌های دانشگاه‌ها در بخش متاهلین و همچنین ارتقاء سطح کیفی و تجهیز خوابگاه‌های دانشگاه‌ها ضمن اولویت بندی آنها در دستور کار صندوق و دانشگاه ها قرار دارد تا حداکثر در آغاز سال تحصیلی آینده توسط دانشگاه ها و به کمک صندوق رفاه دانشجویان قسمت عمده‌ای از مشکلات رفاهی و خوابگاهی دانشجویان برطرف شود.

دکتر گنجی در مورد ساخت خوابگاه ها نیز با توجه به قانون حمایت از خانواده و جوانی جمعیت بیان داشت: سعی ما این است تمام برنامه ریزی ها در وزارت علوم، تحقیقات و فناوری با رویکرد اهداف عالیه تربیتی و فرهنگی صورت گیرد، حتی نرخ رشد جمعیت کشور یکی از این رویکردها است که با اجرای قانون متعالی حمایت از خانواده و جوانی جمعیت تحقق آن دور از انتظار نیست ضمنا در این زمینه وزارت علوم طرح و ایده هایی دارد که در آینده شاهد اجرایی شدن آنها خواهیم بود.

رئیس صندوق رفاه دانشجویان با اشاره به ظرفیت‌های موجود در قانون حمایت از خانواده و جوانی جمعیت بیان کرد: ماده ۷ این قانون به خوابگاه سازی توسط دانشگاه‌ها اشاره دارد و ماده ۸ این قانون، صندوق رفاه دانشجویان را مکلف به ارائه وام هایی برای ودیعه اجاره بهای خانه یا آپارتمان با قیمت مناسب می کند.

رئیس صندوق رفاه دانشجویان در ادامه با اشاره به انتظار واریز حداقل ۱۳۸ میلیارد به حساب صندوق از اجاره بهای خوابگاههای دانشجویی در طول یک سال تحصیلی، گفت: در صورت تحقق این مبلغ کمک خوبی برای حل مشکلات رفاهی دانشجویان دانشگاه ها صورت خواهد گرفت.

دکتر گنجی خاطرنشان کرد: هر دانشگاهی که فعالیت بیشتری داشته باشد و خوابگاه بیشتری دارد و اجاره بهای بیشتری به حساب صندوق واریز کند کمک بیشتری از صندوق دریافت خواهد کرد.

رئیس صندوق رفاه دانشجویان در پایان گفت: در گذشته از کل اجاره بهای خوابگاه‌ها حدود ۶۰ درصد آن به حساب دانشگاه‌ها برگردانده می‌شد تا در تجهیز و ارتقاء کیفی خوابگاه‌ها استفاده شود، اما در مدیریت جدید این مقدار به ۹۰ درصد تغییر کرده و حتی ده درصد باقیمانده نیز در دانشگاه‌های همان استان سعی خواهیم کرد هزینه شود که این موضوع کمک زیادی به بهبود رفاه دانشجویان در دانشگاه‌های کشور خواهد بود.

انتهای پیام

خودآموز بست لرن