امروز :1401/05/18

سایت خبری سنترال نیوز

پایگاه اطلاع رسانی و خبری

عباس‌زاده مشکینی: اگر مجلس یازدهم برجام را اصلاح نکند، عملکردش شبیه مجلس اول و نهم است - سنترال نیوز

عباس‌زاده مشکینی: اگر مجلس یازدهم برجام را اصلاح نکند، عملکردش شبیه مجلس اول و نهم است

انتشار : 1401/02/25/

یک عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس یازدهم با اشاره به بیانیه الجزایر و سند برجام و واکنش پارلمانی دوره‌های اول و نهم شورای اسلامی به این دو سند، گفت: در مذاکرات وین باید مشخص کنیم که استراتژی ما درباره برجام چیست؟ یا باید لغو شود، یا تثبیت شود و یا اصلاح شود. در غیر این صورت، عملکردمان شبیه مجلس اول و نهم است.

عباس‌زاده مشکینی: اگر مجلس یازدهم برجام را اصلاح نکند، عملکردش شبیه مجلس اول و نهم است

سنترال نیوز به گزارش ایسنا، محمود عبلس زاده مشکینی در جلسه علنی امروز(یکشنبه) مجلس شورای اسلامی در نطق میان دستور خود گفت: در تاریخ هر ملتی اتفاقاتی می‌افتد، که خیر و برکت یا تأثیراتش در طولانی مدت می‌افتاد. در تاریخ مجلس شورای اسلامی نیز دو اتفاق افتاده است که آثارش در تاریخ کشور مانده است.

این عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس با اشاره به بیانیه ۱۹۸۱ الجزایر مدعی شد: مجلس اول در برابر بیانیه الجزایر در دولت میرحسین موسوی سکوت یا همراهی کرد و به موجب بیانیه ۱۹۸۱ الجزایر ده‌ها اموال ایرانی در دادگاه لاهه به نفع آمریکا مصادره شده است.

نماینده مردم مشکین شهر در مجلس درباره سند برجام گفت: دومین اتفاق که در تاریخ مجلس نهم بود، سند برجام با اشکالات حقوقی متنوع بود. مجلس نهم سکوت و همراهی کرد. سومین اتفاق به نظر می‌رسد در مجلس یازدهم در حال وقوع است. در مذاکرات وین باید مشخص کنیم که استراتژی ما درباره برجام چیست؟ یا باید لغو شود، یا تثبیت شود و یا اصلاح شود.

وی با بیان اینکه مجلس نباید از تحولات برجام عقب بماند، گفت: مجلس باید امروز کنش و واکنش پارلمانی درباره این مسئله را ادامه دهد. کار خوبی که مجلس در آذر ۱۳۹۹ با قانون اقدام راهبردی برای لغو تحریم‌ها و صیانت از منافع ملی تصویب کرد، باید امروز ادامه پیدا کند. امروز مجلس باید بر دولت نظارت کند. ما نمی‌توانیم برجام را لغو کنیم. بهترین موقعیت برای لغو برجام زمانی بود که ترامپ به صورت یک طرفه از آن خارج شد.

عباس زاده مشکینی در پایان تأکید کرد: مجلس باید روند انقلابی آذر ۱۳۹۹ را ادامه دهد تا گفت‌وگوها برای تعیین تکلیف برجام را به اصلاح برجام تبدیل کند. اگر این مجلس این کار را نکند، عملکرد مجلس در ردیف مجلس اول و نهم قرار خواهد گرفت و این شایسته مجلس انقلابی نیست.

انتهای پیام

خودآموز بست لرن