امروز :1401/05/18

سایت خبری سنترال نیوز

پایگاه اطلاع رسانی و خبری

موسوی: طرح استفاده بهینه از اشیاء باستانی فعلا در دستور صحن علنی مجلس قرار نمی‌گیرد - سنترال نیوز

موسوی: طرح استفاده بهینه از اشیاء باستانی فعلا در دستور صحن علنی مجلس قرار نمی‌گیرد

انتشار : 1401/02/21/

سخنگوی هیات رییسه مجلس شورای اسلامی با اشاره به تعدد دستورات مجلس گفت که طرح استفاده بهینه از اشیاء باستانی و گنج‌ها به این زودی‌ها در دستور کار صحن علنی قرار نمی گیرد.

موسوی: طرح استفاده بهینه از اشیاء باستانی فعلا در دستور صحن علنی مجلس قرار نمی‌گیرد

سنترال نیوز به گزارش ایسنا سید نظام موسوی در گفت و گو با ایسنا با اشاره به اعلام وصول طرح استفاده بهینه از اشیاء باستانی و گنج‌ها در مجلس گفت: با توجه به اعلام وصول طرح استفاده بهینه از اشیاء باستانی و گنج‌ها، این طرح برای بررسی به کمیسیون فرهنگی ارجاع می شود و در دستور بررسی این کمیسیون قرار می گیرد. 

وی در توضیح روال بررسی طرح استفاده بهینه از اشیاء باستانی و گنج‌ها در مجلس گفت: بعد از بررسی این طرح در کمیسیون فرهنگی، گزارش آن به هیات رییسه برای در قرار گرفتن در دستور کار صحن علنی ارائه می‌شود منتها طرح های یک و دو فوریتی متعدد و مسائل اولویت داری در دستور کاری مجلس قرار دارد، به همین دلیل این طرح آن هم بدون قید فوریت به این زودی در دستور کار صحن علنی قرار نمی گیرد مضاف بر اینکه تعیین تکلیف آن هم منوط به تصویب کلیات و جزییات و سپس تایید شورای نگهبان است.

وی یادآور شد: این طرح عده ای از نمایندگان است که تا وقتی در صحن مجلس بررسی نشده و به تصویب نمایندگان نرسد به عنوان مصوبه مجلس تلقی نمی‌شود. باید این طرح در کمیسیون تخصصی مورد رسیدگی قرار گیرد که در پروسه آن حتما از نظر مشورتی مرکز پژوهش‌ها و نظرات نخبگان و کارشناسان استفاده خواهد شد.

انتهای پیام

خودآموز بست لرن