امروز :1401/02/27

سایت خبری سنترال نیوز

پایگاه اطلاع رسانی و خبری

خودداری پزشکان دانمارکی از تجویز قرص ضد کرونا - سنترال نیوز

خودداری پزشکان دانمارکی از تجویز قرص ضد کرونا

انتشار : 1400/10/06/

پزشکان دانمارکی از تجویز و مصرف قرص ضد کرونای "مِرک" خودداری می‌کنند.

خودداری پزشکان دانمارکی از تجویز قرص ضد کرونا

سنترال نیوز به گزارش ایسنا، دانمارک اولین کشور اتحادیه اروپا است که روش درمانی جدید برای بیماری کووید-۱۹ و ارائه شده توسط شرکت داروسازی ایالات متحده را تایید کرده اما این تصمیم با مشکلاتی روبرو شده است زیرا پزشکان عمومی این کشور به دلیل عدم وجود اطلاعات کافی در مورد چگونگی عملکرد آن از تجویز این دارو خودداری کرده و آن را بی اثر و حتی مضر می دانند.

انجمن پزشکی عمومی دانمارک (DSAM) که جامعه حرفه ای پزشکان عمومی است از هیات ملی سلامت این کشور به دلیل توصیه به این روش درمان کووید-۱۹ انتقاد کرده است.

پیش از این، سازمان بهداشت و داروی دانمارک قرص ضد کرونا تولید شرکت مرک موسوم به "مولنوپیراویر" را برای درمان بیماران در معرض خطر که علائم بیماری در آنان وجود دارد تایید کرد و دانمارک، اولین کشور اتحادیه اروپاست که این کار را انجام داده است. تاکنون ۵۰ هزار قرص خریداری شده است.

 به نقل از اسپوتنیک نیوز، پزشکان دانمارکی می گویند: تصور می شود که اساس مستندات موجود در مورد این دارو بسیار ضعیف است و این نگرانی وجود دارد که مجبور شویم از دارویی استفاده کنیم که در بهترین حالت بی اثر است و در بدترین حالت، روند درمان مردم را به خطر اندازد.

انتهای پیام

خودآموز بست لرن