امروز :1400/11/05

سایت خبری سنترال نیوز

پایگاه اطلاع رسانی و خبری

همکاری بین وزارتخانه ای برای تامین سوخت زمستانه نیروگاه ها و منازل - سنترال نیوز

همکاری بین وزارتخانه ای برای تامین سوخت زمستانه نیروگاه ها و منازل

انتشار : 1400/09/13/

نایب رئیس کمیسیون انرژی مجلس شورای اسلامی، تاکید کرد: وزیر نفت قول داده اند که تمام تلاش خود را به کار گرفته تا در فصل سرما برای تامین گاز و برق با مشکل روبه رو نشویم.

همکاری بین وزارتخانه ای برای تامین سوخت زمستانه نیروگاه ها و منازل

احمد مرادی با اشاره به پیگیری های کمیسیون انرژی در خصوص تامین سوخت نیروگاه ها و منازل در فصل سرما، بیان کرد: برای تامین سوخت نیروگاه ها در فصل سرما مجموعه جلساتی بین وزارت نفت، نیرو و صمت برگزار شده است. همکاری خوبی بین این وزارتخانه ها شکل گرفته  و کمیسیون انرژی مجلس نیز نقش نظارتی خود را در این حوزه ایفا می کند.

وی در ادامه اظهار کرد: وزیر نفت قول داده اند که تمام تلاش خود را به کار گرفته تا در فصل سرما برای تامین گاز و برق منازل با مشکل روبرو نشویم. اما بحث بهینه سازی مصرف نیز بسیار حائز اهمیت است. فرهنگ سازی و سیاست گذاری به منظور اصلاح الگوی مصرف مشترکان پرمصرف امری ضروری است.

نماینده مردم بندرعباس در مجلس شورای اسلامی، تصریح کرد: امروز در تمام کشورهای پیشرفته دنیا سیاست هایی اعمال شده تا مردم را به سمت مصرف بهینه سوق دهد. طبیعتا در هر کشوری مصرف مشترکان بیش از ظرفیت های داخلی باشد، دچار مشکل خواهند شد. اجرای نظام تعرفه گذاری افزایشی_پلکانی یکی از سیاست گذاری هایی است که می تواند مشترکان پرمصرف را به اصلاح الگوی مصرف خود سوق دهد.

انتهای پیام

خودآموز بست لرن