امروز :1401/02/27

سایت خبری سنترال نیوز

پایگاه اطلاع رسانی و خبری

دنیامالی: مجلس در مورد معیشت، کنترل تورم و رونق اقتصادی به دولت کمک می‌کند - سنترال نیوز

دنیامالی: مجلس در مورد معیشت، کنترل تورم و رونق اقتصادی به دولت کمک می‌کند

انتشار : 1400/09/09/

نماینده مردم بندرانزلی در مجلس شورای اسلامی گفت: مجلس در کنار دولت قرار دارد و این موضوع را نیز تاکنون ثابت کرده است و در بحث معیشت، کنترل تورم و رونق اقتصادی باز هم به دولت کمک خواهیم کرد.

دنیامالی: مجلس در مورد معیشت، کنترل تورم و رونق اقتصادی به دولت کمک می‌کند

سنترال نیوز به گزارش ایسنا، احمد دنیامالی در جلسه علنی امروز (سه شنبه) مجلس شورای اسلامی در نطق میان دستور خود عنوان کرد: فردا نشست مشترکی با دولت داریم و سوال اصلی مردم از ما نمایندگان این است که برای معیشت مردم چه کاری کرده‌‎ایم.

وی با بیان اینکه واقعیت این است که عملکرد ما و دولت در حوزه مسائل معیشتی مردم قابل دفاع نیست، تصریح کرد: البته باید بپذیریم که هنوز دولت در ابتدای راه خود قرار دارد و ما باید به دولت فرصت لازم را بدهیم.

عضو کمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی ادامه داد: دولت با توجه به مشکلات جاری کشور باید به فکر بودجه 1401 و تدوین برنامه هفتم کشور باشد.

دنیامالی با اشاره به اینکه قطعا مجلس در کنار دولت قرار دارد و این موضوع را نیز تا کنون ثابت کرده است، تاکید کرد: در بحث معیشت، کنترل تورم و رونق اقتصادی باز هم به دولت کمک خواهیم کرد.

وی افزود: الزامات عملکرد دولت را بایستی مبتنی بر سرعت تصمیم گیری و برداشت موانع تولید دانست. متأسفانه برخی از وزرا اظهارات کلی بیان می‌کنند، مانند همین گزارشی که امروز در صحن ارائه شد، فقط موارد کلی بیان می‌شود در حالی که مشکلات مردم با حرف‌‎های کلی حل نمی‌شود، لذا در این مسیر بایستی از ظرفیت کمیسیون‌های تخصصی مجلس استفاده کنیم. البته برخی وزرا تسلط خوبی دارند و ان شاءالله بخشی از مشکلات مردم برطرف شود.

نماینده مردم بندرانزلی یادآور شد: آن چیزی که امروز در دولت جدید به عنوان مزیت شناخته می‌شود و باید مورد حمایت قرار گیرد جوان گرایی و تربیت مدیران جدید است که چاره ای جز جوانگرایی نداریم و موضوع دوم موفقیت این دولت مساله برجام است که دولت مسائل مردم را به برجام گره نزده است و این تدبیر خوبی است که دولت داشته و مجلس هم از آن حمایت خواهد کرد.

دنیامالی تصریح کرد: در حال حاضر نمی‌توانیم مطالبه گری غیرواقع بینانه داشته باشیم، باید ببینیم چه به دولت تحویل دادیم و چه می خواهیم تحویل بگیریم. دولت با یک خزانه خالی و بدهکاری انباشته مواجه است و انتظارات باید متناسب با شرایط باشد.

عضو کمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی تاکید کرد: آنچه بر اساس عدد و ارقام پیش بینی شده باید با همکاری همه جانبه بین مجلس، دولت و حتی قوه قضائیه باشد. بنابراین خواهشم از دولت این است که نظام خودتحریمی در درون دولت را هدایت کند و از مدیرانی استفاده کند که جهادی، شجاع و استکبارستیز باشند. با مدیران ناتوان و ترسو نمی‌توانیم مشکلات را حل کنیم.

نماینده مردم بندرانزلی در پایان تاکید کرد: در کنار دولت هستیم و به استکبار جهانی اجازه نمی‌دهیم خیال به ستوه آمدن ما را با ایجاد اختلاف بین دولت و مجلس در سر بپروراند.

انتهای پیام

خودآموز بست لرن