امروز :1401/02/27

سایت خبری سنترال نیوز

پایگاه اطلاع رسانی و خبری

کره شمالی خواستار تلاش برای دستیابی به اهداف اقتصادی شد - سنترال نیوز

کره شمالی خواستار تلاش برای دستیابی به اهداف اقتصادی شد

انتشار : 1400/08/22/

کره شمالی از مردم خود خواست که تلاش‌های مضاعف خود را برای اجرای برنامه اقتصادی پنج ساله این کشور، با توان و روحیه‌ای "بی قید و شرط، خدشه‌ناپذیر و دقیق" صورت دهند.

کره شمالی خواستار تلاش برای دستیابی به اهداف اقتصادی شد

سنترال نیوز به گزارش ایسنا، به نقل از خبرگزاری یونهاپ، روزنامه رودونگ سینمون، یکی از ارگان‌های حزب حاکم کارگران کره شمالی تاکید کرد که تنها ۵۰ روز به پایان اولین سالی که این برنامه پنج ساله طراحی شد، مانده است و خواستار "روحیه تهاجمی" برای دسترسی به اهدافی شد که از پیش تعیین شده است.

در هشتمین کنگره حزب حاکم این کشور در ماه ژانویه، کیم جونگ-اون، رهبر کره شمالی اذعان کرد در برنامه‌های توسعه قبلی خود شکست خورده است و قصد دارد از برنامه جدیدی رونمایی کند.

این کنگره در حالی برگزار شد که کره شمالی به گفته کیم جونگ اون با چالش‌ها و دشواری‌های عظیمی مواجه شده بود؛ چالش‌هایی که به خاطر بسته شدن مرزها به منظور جلوگیری از شیوع پاندمی کرونا و مشکلات اقتصادی متعاقبش، موج بلایای طبیعی و تحریم‌های شدید به رهبری آمریکا با هدف متوقف کردن برنامه موشکی و اتمی این کشور به وجود آمد.

روزنامه رودونگ سینمون نوشت: خواست حزب این است که هر بخش و واحد پیشرفت کند، نه یک واحد خاص. بیایید با روحیه بی قید و شرط و خدشه ناپذیر و دقیق نبرد امسال را به پایان برسانیم.

این روزنامه در مقاله دیگری نوشت که بسیاری از وظایف تعیین شده در زمینه تحقیقات علمی تکمیل شده است و آن‌هایی که هنوز در دست اجرا هستند نیز عدمتا در مراحل پایانی خود هستند.

ماه گذشته، کره شمالی جلسه کابینه‌ای را برای بررسی عملکرد اقتصادی کشور برگزار کرد که طی آن پاک جونگ-گان از کمبودها و "نگرش غیر مسئولانه"برخی کارگران انتقاد کرد.

انتهای پیام

خودآموز بست لرن