امروز :1400/06/30

سایت خبری سنترال نیوز

پایگاه اطلاع رسانی و خبری

نگران بازگشایی دانشگاه‌ها در ایام پسا کرونا هستیم - سنترال نیوز

نگران بازگشایی دانشگاه‌ها در ایام پسا کرونا هستیم

انتشار : 1400/03/11/

رئیس صندوق رفاه دانشجویان وزارت علوم با بیان اینکه بازگشایی دانشگاه ها در ایام پسا کرونا هستیم، گفت:ما در سال ۱۴۰۰ برنامه و طرح‌های ارتقاء خوابگاه را را پیش رو داریم و همچنان حمایت خود را در مسیر توسعه زیرساخت‌های دانشگاه ها ادامه خواهیم داد.

نگران بازگشایی دانشگاه‌ها در ایام پسا کرونا هستیم

سنترال نیوز به گزارش ایسنا، دکتر ناصر مطیعی در آیین افتتاح نسل جدید آشپزخانه های ‌دانشگاه فنی و حرفه ای تحقیقات و فناوری، بیان کرد: اموری که در حال حاضر جهت ارتقای رفاه خدمات دانشجویان در حال انجام است، در آینده نزدیک آثار مفیدی را در پی خواهد داشت که باعث می شود ضمن صرفه جویی در هزینه ها و کاهش عوارض تغذیه ای، این دانشگاه به سمت بهداشت و سلامت محوری در امر غذای دانشجویی، حرکت کنند.

وی افزود: دانشگاه فنی و حرفه‌ای از یک محرومیتی در حوزه‌های زیرساختی به طور عام و در حوزه دانشجویی به طور خاص برخوردار است، ولی خوشبختانه با نگاه توسعه ای، خیز خوبی برای برطرف کردن این محدودیت ها برداشته شده است که امیدواریم این نگاه عدالت محور ادامه پیدا کند. البته از این جهت، وظیفه مدیران آموزش عالی در برابر این دانشگاه سنگین تر می شود چرا که توسعه و پیشرفت دانشگاه فنی و حرفه ای با رسالتی که دارد، ضمن پر کردن حلقه مفقوده علم و عمل در جامعه، مهارت های لازم را در کنار آموزش تئوری، به دانشجویان ارائه می‌دهد.

به گزارش اداره کل روابط عمومی وزارت علوم، دکتر مطیعی تصریح کرد: کار مدیریت در دانشگاه فنی و حرفه‌ای با دارا بودن پراکندگی جغرافیای بسیار سخت است اما با جدیت و پیگیری دوستان امیدواریم بر این محرومیت تاریخی غلبه شود و دانشگاه هم از لحاظ رفاهی و هم آموزشی بتواند سرآمد باشد.

رئیس صندوق رفاه دانشجویان خاطر نشان کرد: یکی از مسائلی که نگرانش هستیم بازگشایی دانشگاه ها در ایام پسا کرونا است که با مشکلاتی در هزینه ها، مواجه می شویم، البته از یک جهت خوشحالیم چرا که دانشگاه بدون دانشجو نوعی فضای رکود را ایجاد می کرد و امید آن را داریم با همت وزارت بهداشت و مجموعه دستگاه های ذی ربط، دانشجویان به این فضاها بازگردند.

وی تاکید کرد: ما در سال ۱۴۰۰ برنامه و طرح‌های ارتقاء را در صندوق رفاه دانشجویان پیش رو داریم و همچنان حمایت خود را در مسیر توسعه زیرساخت‌های دانشگاه ها ادامه خواهیم داد.

انتهای پیام

خودآموز بست لرن