امروز :1400/07/27

سایت خبری سنترال نیوز

پایگاه اطلاع رسانی و خبری

آرشیو خبر ها

 • درمان اضافه‌وزن با کمک پروتئینی که کلید ارتباط اشتها و چاقی است

  پژوهشگران ژاپنی در بررسی جدید خود به بررسی‌ نقش یک پروتئین ویژه پرداختند که کلید ارتباط میان اشتها و چاقی به شمار می‌رود.

  انتشار : 1400/07/26
 • لاریجانی: مراقب باشید در بیان و عمل خود به کسی ظلم نکنید

  مشاور رهبری انقلاب اسلامی خطاب به سخنگوی شورای نگهبان گفت: از ابتدای خدمت در نظام اسلامی، مراقب باشید در بیان و عمل خود به کسی ظلم نکنید، حتی به‌نحو ایهام.

  انتشار : 1400/07/26
 • تکلیف معلمان واکسن نزده با حضوری شدن مدارس چه می شود؟

  سخنگوی وزارت آموزش و پرورش در امر بازگشایی مدارس درباره شرایط حضور معلمان در مدارس در صورت بازگشایی حضوری گفت: واکسیناسیون در بیش از ۸۵ درصد معلمان انجام شده است اما درباره نحوه مواجهه دولت با کسانی که به دلیل غیرموجه واکسن دریافت نمی‌کنند تابع سیاست‌هایی هستیم که وزارت بهداشت طراحی خواهد کرد.

  انتشار : 1400/07/26
 • ۱۹۹ فوتی جدید کرونا در کشور / ۱۱۳۹۶ بیمار دیگر شناسایی شدند

  بنابر اعلام روابط عمومی وزارت بهداشت، در ۲۴ ساعت گذشته ۱۱هزار و ۳۹۶ بیمار جدید کووید۱۹ در کشور شناسایی شدند و متاسفانه ۱۹۹ تن نیز جان خود را به دلیل این بیماری از دست دادند.

  انتشار : 1400/07/25
 • چه زمانی باید "دوز سوم" واکسن کرونا را تزریق کنیم؟

  کرمانشاه یک متخصص بیماریهای عفونی با اشاره به ضرورت تزریق دوز سوم واکسن کرونا، گفت: این دوز جدید باید شش ماه پس از تزریق دوز دوم واکسن تزریق شود.

  انتشار : 1400/07/25
 • هنوز بابت کرونا و پیک ششم خاطرمان آسوده نیست / باید در آماده باش بمانیم

  وزیر بهداشت درخصوص رسیدگی به مشکلات پرستاران، گفت: پیشنهاداتی که ارائه شد ازجمله مرخصی تشویقی، حق پرستاران است، اما هنوز بابت کرونا و پیک ششم خاطرمان آسوده نیست و باید درحالت آماده باش بمانیم. امیدوارم با انجام واکسیناسیون سراسری در ماه های آینده، در وضعیت بهتری قرار بگیریم.

  انتشار : 1400/07/25
 • دستور به بانک مرکزی برای جلوگیری از فضاسازی‌ کاذب در قیمت ارز

  رئیس جمهور همه وزارتخانه‌ها و دستگاه‌ها را موظف کرد در خنثی‌سازی تحریم‌ها و تنظیم بازار کالاهای اساسی همکاری کنند و مقرر شد معاون اول رئیس جمهور، مسئولیت هماهنگی فعالیت‌های دولت برای خنثی‌سازی تحریم‌ها را برعهده گیرد.

  انتشار : 1400/07/25
 • بایدن به زودی معاینه پزشکی می‌شود

  سخنگوی کاخ سفید در پاسخ به سوالات مکرر خبرنگاران گفت که جو بایدن به زودی تحت معاینات پزشکی قرار می‌گیرد. اشتباهات متعدد، لکنت زبان و چرت زدن‌های ناگهانی بایدن در حضور مهمانان خارجی و کنفرانس‌های خبری، گمانه‌زنی‌ها نسبت به اینکه وی از سلامت کافی برخوردار نیست و ممکن است اوضاعش بدتر شود، را تشدید کرده است. پیشتر نیز جمعی از نمایندگان کنگره آمریکا خواستار سنجش سلامت ذهنی بایدن شده بودند.

  انتشار : 1400/07/25
 • پارچه‌ای که به حرکت کاربر واکنش نشان می‌دهد

  محققان موسسه فناوری ماساچوست(MIT) پارچه‌ای موسوم به "اومنی فایبر"(OmniFiber) ساخته‌اند که می‌تواند حرکت کاربر را حس کرده و به آن واکنش نشان دهد.

  انتشار : 1400/07/25
 • چرا مازندران گرفتار "خشکسالی" است؟

  مازندران بسیاری از کارشناسان معتقدند این روزها، کم‌آبی و خشکسالی در مازندران به وضوح قابل مشاهده است و با وجود اینکه استاندار این استان نیز، بر این موضوع تاکید کرد که "اگرچه مازندران جزء استان‌هایی‌ است که به منابع آبی بهتری دسترسی دارد، با این حال، در مازندران هم به تأسی از شرایط کلی کشور این موضوع قابل لمس است، موضوعی که کارشناسان دلایل مختلفی برای آن بیان می‌کنند.

  انتشار : 1400/07/25